I miejsce dziewcząt w PÓŁFINALE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO w Unihokeju!!!

W dniu 28 listopada 2019 roku, w Wieleniu, odbył się Półfinał A Województwa Wielkopolskiego dziewcząt w Unihokeju (rocznik 2007 i młodsze) XXI Igrzysk Dzieci. W rozgrywkach uczestniczyły 4 najlepsze zespoły z Wielkopolski: zawodniczki z Kębłowa (mistrz rejonu leszczyńskiego), z Paczkowa (mistrz rejonu Poznań Zachód), z Cienina Kościelnego (mistrz rejonu konińskiego) oraz z SP 1 Wieleń (mistrz rejonu pilskiego). Drużyny rywalizowały o dwa pierwsze miejsca, które gwarantowały awans do Finału Wojewódzkiego. Zawody uroczyście otworzyli: Zastępca Burmistrza Wielenia oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieleniu. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, czas gry ustalono na 3×6 minut.
Paczkowskie unihokeistki pierwszy rozgrywany mecz wygrały z gospodarzami zawodów 2:1, drużynę z Cienina Kościelnego pokonały w fenomenalnym stylu 10:1, a mecz z zawodniczkami z SP Kębłowo zremisowały 1:1. W kwalifikacji drużynowej nasze uczennice uzyskały 7 pkt. zajmując tym samym I miejsce w turnieju i gwarantując sobie awans do udziału w Finale Wojewódzkim, gdzie zagrają już tylko cztery najlepsze zespoły z Wielkopolski! Ponadto nasza zawodniczka, Joanna Ziętkiewicz, uzyskała tytuł najlepszego strzelca rozgrywanych zawodów (zdobyła aż 9 bramek).
GRATULUJEMY!!! : )

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego