Unihokej – 3 ZWYCIĘSTWA w Półfinałach Powiatu Poznańskiego

W październiku odbyły się Półfinały XXI Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Powiatu Poznańskiego w Unihokeju. W naszej szkole zorganizowaliśmy dwa półfinały: 24 października odbyły się Igrzyska Dzieci (kategoria dziewcząt), natomiast 29 października Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kategoria dziewcząt). Kolejne dwa półfinały (w kategorii chłopców) odbyły się na wyjeździe – drużyna chłopców młodszych udała się 25 października na rozgrywki do Kamionek, natomiast unihokeiści starsi rozgrywali mecze 30 października w Gułtowach.
W murach naszej szkoły gościliśmy zawodniczki z Baranowa, Komornik, Kicina, Skórzewa, Lubonia oraz Przeźmierowa. Mecze rozgrywaliśmy systemem „każdy z każdym” (3 tercje po 8 minut), a zespoły liczyły po 5 zawodników (4 unihokeistów w polu gry + bramkarz). Wszystkie zespoły dziewcząt pokazały wysokie umiejętności techniczne, a przede wszystkich sportową rywalizację w myśl zasad fair – play. Po rozegraniu wszystkich meczów uplasowaliśmy się na I miejscu – dziewczęta starsze oraz na II miejscu – dziewczęta młodsze.
Unihokeiści młodsi udali się na półfinał do Kamionek, gdzie wywalczyli II miejsce, natomiast drużyna chłopców starszych (rocznik 2005-2006) rozegrała turniej w Gułtowach – mimo zaciętej gry, zajęliśmy III miejsce, co niestety nie dało nam awansu do Finału Powiatu Poznańskiego.
W Finałach Powiatu Poznańskiego w Unihokeju naszą szkolę będą reprezentowały aż trzy zespoły:
– unihokeistki młodsze (rocznik 2007-2009),
– unihokeistki starsze (rocznik 2005-2006),
– unihokeiści młodsi (rocznik 2007-2009).
Serdecznie gratulujemy naszym unihokeistom! : )

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego