Czego można nauczyć się w schronisku dla zwierząt?

Aby się tego dowiedzieć uczniowie klasy 1a i 1b z naszej szkoły wybrali się do Skałowa. Już przy wejściu widać było poruszenie i radość dzieci ze spotkania z pokrzywdzonymi przez los zwierzakami. Celem wizyty w schronisku było uczestniczenie w bardzo ważnym szkoleniu. Szkolenie dotyczyło właściwego i bezpiecznego postępowania z psem. Prowadził je doświadczony policjant, któremu towarzyszył przygarnięty ze schroniska pies. Potem było ognisko z kiełbaskami. Posadziliśmy też na terenie schroniska, jak nakazuje wieloletnia tradycja naszej szkoły, wspólne drzewko pierwszaków.

Dzieci, tego dnia, bardzo dużo się nauczyły. Pogoda nam dopisała. To była niezapomniana lekcja.

 

Maria Bestry   Małgorzata Felińska   Hanna Downar

 

Więcej zdjęć w galerii.