Sukcesy sportowe paczkowskich lekkoatletów

We wtorek, 24 września 2019 roku, na terenie Miejskiego Stadionu Sportowego w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w sztafetowych biegach przełajowych (rocznik 2007 oraz młodsi). Nadrzędnym celem zawodów było doskonalenie wytrzymałości biegowej oraz zwiększanie wydolności uczniów, zachęcanie do spędzania czasu wolnego poprzez aktywny wypoczynek w formie biegów, przestrzeganie zasad sportowego współzawodnictwa, respektowania przepisów i ustaleń, zgodne i umiejętne współdziałanie w grupie, a nade wszystko wyłonienie zwycięskich zespołów, które zakwalifikują się do etapu powiatowego. W sportowych zmaganiach wystartowali zawodnicy z 9 szkół podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz (SP1, SP2, SP3, SP4, SP 1 oraz SP 2 w Zalasewie, SP w Kobylnicy, SP w Paczkowie, SP w Wierzonce). Bieg sztafetowy przebiegał na odcinku 8 x 800 metrów (dla chłopców i dla dziewcząt).

Po pokonaniu dystansów przez wszystkich zawodników okazało się, że I miejsce w gminie zajęci młodzi lekkoatleci z naszej szkoły – zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców! Tym samym zapewniliśmy sobie awans do etapu powiatowego.

XX Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Poznańskiego – Finał Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych – odbyły się w czwartek, 26 września 2019 roku, na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji „Oaza” w Kórniku. W zawodach wystartowało najlepszych 19 drużyn chłopców oraz 18 drużyn dziewcząt szkół podstawowych powiatu poznańskiego. Dzięki sportowej determinacji naszych zawodników oraz zaangażowaniu udało nam się wywalczyć 5 miejsce  w powiecie (drużyna dziewcząt) oraz 8 lokatę w powiecie (drużyna chłopców).

 

Skład drużyny chłopców: Kacper Domasiewicz (6b), Dawid Dorosz (6a), Mateusz Kaczmarek (6a), Maksymilian Kopera (5a), Jakub Kotala (5a), Mateusz Kramkowski (5b), Stanisław Łabędź (6a), Adam Miński (6b), Kacper Woźniak (7b).

Skład drużyny dziewcząt: Zuzanna Budzińska (6a), Oliwia Fiszer (5a), Weronika Jeż (6a), Zofia Parysek (6a), Lea Różańska (5a), Martyna Skrzydlewska (6b), Martyna Walenciak (6b), Oliwia Wittke (5a), Zuzanna Woda (5a), Joanna Ziętkiewicz (5a).

Gratulujemy Naszym lekkoatletom! : )

Nauczyciele wychowania fizycznego