Klasa 5b w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki

W piątek 20 września 2019r. uczniowie z klasy 5b wybrali się z wizytą do Centrum Historii i Sztuki, mieszczącego się w starej remizie strażackiej w Swarzędzu. Młodzież aktywnie uczestniczyła w ciekawej lekcji o historii i wielokulturowości miasta oraz poznała wielowiekową tradycję miejscowej sztuki stolarskiej. Dzięki nowoczesnym aplikacjom i multimediom, uczniowie mogli wybrać się w wirtualną przejażdżkę po dawnym Swarzędzu, wcielić się w jednego z mieszkańców z XVII wieku, a w wirtualnych oknach zobaczyć, jak kiedyś spędzano wolny czas. Niewątpliwą atrakcją był animowany strażak Florian i możliwość ugaszenia wirtualnego pożaru w wieży służącej niegdyś do obserwacji. Uczniowie wzięli również udział w grze zespołowej pt. „Znajdź Skarb św. Józefa” i otrzymali drobne upominki.

Wycieczkę zakończyliśmy w jednej ze swarzędzkich cukierni, pałaszując ciastka, lody i eklerki 🙂

Wszystkich uczniów zachęcamy do zwiedzania Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki!!!

 

                                                                                Opracowała: Joanna Tomicka-Cichowlas