Dzień Rodziny w oddziale przedszkolnym

11 czerwca, w upalne wtorkowe popołudnie klasa 0 pojawiła się w szkole, by w szczególny sposób ugościć swoich rodziców. Miniony Dzień Mamy i nadchodzący Dzień Taty, a także Dzień Dziecka były miłą okazją, aby świętować w rodzinnym gronie. Dzieci pokazały gościom przedstawienie teatralne pt. „O wilku i Koźlątkach”, w którym Nikola Ignaczak zagrała mamę – kozę, a Weronika Szymańska, Szymek Kaszyński i Mateusz Misiorny – koźlątka, które nie słuchały mamy. W rolę wilka, który nie był w końcu taki groźny brawurowo wcielił się Igor Sobkowiak. Dzieci poprzez śpiew i taniec wyraziły jak bardzo kochają swoich rodziców, dziękując im w ten sposób za miłość, jakiej każdego dnia doświadczają. Zaraz po części artystycznej wszyscy spotkaliśmy się nieopodal szkoły, gdzie tatusiowie rozpalili ognisko, a dzięki naszym kochanym mamusiom można było „wrzucić coś konkretnego na ruszt”, czyli upiec przy ognisku wspaniałe kiełbaski. Było też słodkie co nieco. Przepyszne truskawki, które przyniosła mama Michasi dopełniły dzieła. Rodzice mieli okazję porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, pożartować, dzieci zaś, odprężyły się brykając na placu zabaw. Odniosłam wrażenie, że ciepła atmosfera spotkania, nikomu nie przeszkadzała mimo iż dzień był upalny. Kiełbaski były smakowite, a ciasto i truskawki wyborne. Wspaniałe zwieńczenie miłego spotkania. Przy tej okazji, chciałabym podziękować wszystkim rodzicom, którzy się zaangażowali w to przedsięwzięcie i byli pomocni w jakikolwiek sposób. Życzę Państwu wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze. Niech Wasze dzieci rosną jak na drożdżach, a wasze serca niech rosną z dumy.

                                                                                Krystyna Bednarczyk