VI Szkolny Językowy Przegląd Teatralny

Dnia 30 maja 2019 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Paczkowie VI Szkolny Językowy Przegląd Teatralny dla uczniów naszej szkoły. Młodzi aktorzy, uczniowie klas VII i VI b przygotowali przedstawienie pt. „It’s a wonderful Neverland” (Ta wspaniała Nibylandia). Natomiast uczniowie z klasy V a wystąpili w przedstawieniu pt. „Cinderella” (Kopciuszek). Pani Aneta Nowicka oraz pani Sylwia Jahnz Bolewska jako członkowie jury miały bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczniowie wykazali się dużymi zdolnościami i bardzo pomysłowo potrafili zagrać swoje role. W tym roku również Przegląd ukierunkowany był na wyłonienie uczniów najciekawiej prezentujących się pod względem pomysłowości przedstawienia granej postaci, jej charakteryzacji oraz gry aktorskiej. Dyplomy za najciekawsze prezentacje artystyczne otrzymali: Paweł Jarząbek w podwójnej roli jako Kapitan Hak oraz Dzwoneczek, Antonina Zamiara w roli wróżki, Antoni Krzyżanowski w roli Piotrusia Pana, Piotr Kaczmarek w roli recepcjonisty, Martyna Ryszczyńska i Aleksandra Poźlewicz w roli sióstr Kopciuszka, Kornelia Jóźwiak w roli księcia oraz Jagoda Jucka jako Kopciuszek. Wyróżnienie zostało przyznane również dla Zofii Parysek w roli macochy.
Jako organizatorzy chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom wspomagającym organizację tej inicjatywy, nauczycielom , Radzie Rodziców oraz pracownikom sklepu ABC z Paczkowa za słodki poczęstunek w postaci drożdżówek, a szczególnie wszystkim Wam drodzy uczniowie grupy Theater Team, którzy zaprezentowaliście się z ogromnym profesjonalizmem. Bardzo dziękujemy. Występy okazały się wspaniałą zabawą dla wszystkich uczestników.
                                                                     Organizatorzy: Klaudia Czerniak, Ewelina Staszak