KONKURS PCK „Największy zbieracz złota” zakończony – Akcja Charytatywna Samorządu Uczniowskiego

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do udziału w konkursie charytatywnym Polskiego Czerwonego Krzyża pt. „Największy zbieracz złota” którego organizatorem jest Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu. Konkurs miał na celu pozyskanie środków finansowych na organizację letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z powiatu poznańskiego objętych pomocą PCK, jak również uaktywnienie środowisk dziecięco – młodzieżowych oraz rodziców  i uwrażliwienie ich na krzywdę drugiego człowieka.

Konkurs charytatywny odbył się 08 maja 2019 roku i polegał na zebraniu jak największej ilości złotych monet o nominałach: 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji i bezinteresowną aprobatę. Podczas tegorocznej zbiórki udało Nam się zebrać łącznie 80 kg monet! W klasyfikacji klasowej najwięcej „groszy” uzbierali uczniowie klasy 4b, natomiast w klasyfikacji indywidualnej „Największym zbieraczem złota” okazała się Julia Kocierz, uczennica klasy 4b.  

                                                                                              Raz jeszcze DZIĘKUJEMY : )                       

                                                                                       Ewelina Wdowiak, Mateusz Radomski

                                                                                                  Szkolni Koordynatorzy Akcji