Klasa 4b w Chalinie i Sierakowie

Dnia 16 maja 2019r., niestety podczas ogromnej ulewy, uczniowie z klasy 4B wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Chalina i Sierakowa. Po przybyciu do Chalina przestało padać, więc dzieci mogły poznać walory fauny i flory przepięknego Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Zwiedzały również Centrum Edukacji Przyrodniczej mieszczące się w szesnastowiecznym, odrestaurowanym Dworku. Kolejnym punktem programu była wizyta w Stadzie Ogierów w Sierakowie, gdzie uczniowie oglądali stajnie, powozownię, ale przede wszystkim podziwiali konie różnych ras, np. koniki polskie. Po dniu pełnym wrażeń, 4B udała się do Hotelu w Łężeczkach na obiadokolację i nocleg. Na młodzież czekała również kolejna atrakcja: pobyt na basenie. W piątek, 17 maja 2019r., po pysznym śniadaniu uczniowie spędzili czas na kręgielni, a następnie ponownie zawitali do Stada Ogierów w Sierakowie. Tym razem próbowali swoich sił jeżdżąc konno i bryczką. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Opalińskich oraz spacer do historycznych miejsc w Sierakowie.

Dziękuję moim Wychowankom za bardzo dobre zachowanie podczas wycieczki i życzę kolejnych, udanych wyjazdów klasowych 🙂

                                                                                     Joanna Tomicka-Cichowlas

                                                                                          wychowawca klasy