Spektakl Charytatywny

11 maja uczniowie należący do Szkolnego Koła Tanecznego wzięli udział w szczególnym wydarzeniu – zatańczyli dla chorej na raka mózgu 6-cio letniej Joasi Tomaszewskiej podczas  I Charytatywnego Spektaklu Gimnastyczno-Tanecznego w hali Unii w Swarzędzu. W trakcie imprezy zaprezentowały się gimnastyczki sekcji Unii Swarzędz, Swarzędzkie Morsy, tancerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu, klubu Organic Fitness, akrobaci powietrzni Anti-Gravity Art.- Fly high with Małgosia Majchrzak oraz nasz szkolny zespół wspaniałych tancerzy z Paczkowa. Wspólne przygotowania, próby i ostatecznie występ były prawdziwą lekcją empatii. Słowa naszych uczniów – tancerzy po spektaklu:

,,Po występie czuję się szczęśliwa”.

,, Ten występ przyniósł mi radość, poczucie pomocy drugiej osobie, świadomość”.

,, Pokonałam swój strach przed tak ogromną publicznością i miło mi, że mogłam zatańczyć dla Joasi”.

,, Dodał mi więcej odwagi do pomagania”.

,,Uśmiech ludzi, dla których się to robi jest bezcenny. Cieszę się, że mogłam brać udział w takim koncercie”

Kieruję serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli tę inicjatywę i otworzyli swoje serca. Udało nam się zebrać ponad 7 tysięcy złotych dla chorej Joasi, która niestety nie mogła być tego dnia z nami. Jednakże wzruszające słowa babci Joasi na końcu spektaklu utwierdziły wszystkich, że naprawdę warto pomagać.

Zapraszamy do obejrzenia występów na stronie STK i kliknięcia POLEĆ w lewym górnym rogu J   http://telewizjastk.pl/programy/czytaj/spektakl-dla-joasi

   

 

Ewelina Staszak