„WIELKANOCNY BARANEK”, czyli warsztaty lepienia z gliny w oddziale przedszkolnym

 Wprawdzie dopiero co powitaliśmy wiosnę, a  już czuje się przygotowania do wielkanocnego świętowania. 22 marca, dzięki uprzejmości mamy Ignacego  – pani Aleksandry Leśnik – Krowickiej i pod jej troskliwym okiem w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Dzięki nim dzieci miały okazję poznać właściwości tego naturalnego surowca i stworzyć własną płaskorzeźbę. Jako, że do Wielkanocy niedaleko, ulepiły z gliny baranka. Najpierw ugniatały i wałkowały porcje tworzywa oraz przy pomocy szablonów wykrawały postać tego wdzięcznego zwierzątka. Drobnymi rączkami, turlały, zawijały kawałki gliny, tak by powstały oczka, pyszczek oraz „wełniane” kędziorki. Jeszcze tylko baranki się dobrze wysuszą i wypalą  w specjalnym, bardzo mocno nagrzanym piecu i zostaną piękną i niepowtarzalną,   bo własnoręcznie zrobioną świąteczną dekoracją, a może prezentem od „Zajączka”  dla najbliższych. W imieniu własnym oraz zerówkowiczów składam serdeczne podziękowania pani Aleksandrze Leśnik – Krowickiej za ciekawe i inspirujące zajęcia dla naszych pociech, zaś wszystkim miłośnikom baranków, kurczątek, zajączków itp. oraz tym, którzy z niecierpliwością oczekują Wielkanocy życzę wesołego Alleluja no i oczywiście mokrego Smigusa – Dyngusa.

                                                                               Krystyna Bednarczyk