„Abrakadabra to czary i magia” – czyli warsztaty chemiczne w oddziale przedszkolnym

28 marca w oddziale przedszkolnym  zadziały się prawdziwe cuda. Nasza sala zamieniła się  w prawdziwe laboratorium, a ciekawe i żądne wiedzy dzieciaki  w prawdziwych naukowców, którzy w profesjonalnych kitlach i okularach ochronnych na nosie oraz z pipetami w dłoniach odmierzali, dolewali, mieszali, stawiali hipotezy, wykonywali doświadczenia i w ten sposób wspólnie badali i odkrywali świat tajemnych mikstur. W wyniku tych doświadczeń powstały piękne i inspirujące obrazy na mleku, wybuchały wulkany (także podwodne), pojawiały się, zmieniały i znikały kolory w tajemniczym roztworze, same pompowały się balony. Nasi milusińscy bardzo się zdziwili, kiedy okazało się, że Igor Drozd ma więcej powietrza  w płucach niż wszystkie dzieci w klasie. Przeprowadzone pod okiem instruktorów z pracowni „Wiatrak” z Poznania zajęcia wszystkim się bardzo podobały. Każde doświadczenie wywoływało zaciekawienie, a niektóre kończyły się głośnym „Wow!”.  Hitem okazało się doświadczenie pokazowe. Dzieci zaniemówiły z wrażenia, gdy pan instruktor „podpalił” moją rękę. Na szczęście ogień szybko zniknął, nie było potrzeby wzywania straży pożarnej, ja przeżyłam i dzięki temu mogę napisać parę  słów o tym, co się wydarzyło😊.

                                                                                                   Krystyna Bednarczyk