Dzień Motyla – Pomaganie dodaje skrzydeł!

Pierwszy Dzień Wiosny, dla nas wolontariuszy,  jest dniem wsparcia dla Hospicjum Palium w Poznaniu. Motylowo zrobiło się w szkole, nasze motyle sfrunęły by przypomnieć, że Pomaganie dodaje skrzydeł!

Od kilku lat spotykamy się również w poznańskich Urzędach i na Placu Wolności by uwrażliwiać serca na potrzeby ludzi chorych i cierpiących. W tym roku 33 osobowa grupa naszych wolontariuszy już po raz drugi gościła w Urzędzie Marszałkowskim w którym malowaliśmy motyle. Wzięliśmy również udział w konkursie na transparent promujący Dzień Motyla i zdobyliśmy I miejsce wraz ze szkołą podstawową z Poznania!!! Nagrodą był karton przepysznych, maślanych, motylowych ciasteczek, który, jak przystało na prawdziwych wolontariuszy, wspólnie skonsumowaliśmy.

Nasze hasło brzmiało: Rozwiń skrzydła, nie odlatuj, potrzebującego  ratuj!

Następnie w motylowej paradzie udaliśmy się na Plac Wolności by świętować radośnie Dzień Motyla uczestnicząc w wielkim kolorowym korowodzie prowadzonym przez Orkiestrę Vivat! Tego dnia na ulicach Poznania rozdawaliśmy przechodniom własnoręcznie wykonane motyle zachęcając także do przekazania 1% na rzecz Hospicjum . Przeszliśmy ponad 9 km! w poczuciu  dobrze spełnionego dnia, dając wiosenną radość  napotkanym przechodniom na których twarzach gościły zaskoczenie i  uśmiech w chwili wręczania przez wolontariuszy kolorowych motyli.

                                                    Pomaganie naprawdę uskrzydla!!!!

                                                                         Iwona Kubiak

                                                                              opiekun SKW