Uczniowie naszej szkoły zwycięzcami wielkopolskiego Finału III Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań!

W bieżącym roku szkolnym najstarsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu sportowego – III Olimpiada Wiedzy o Lechu Poznań. W eliminacjach szkolnych Olimpiady wzięło udział 263 uczniów ze szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych z całej Wielkopolski – młodzi kibice Kolejorza odpowiadali na 30 pytań odnośnie najświeższych losów niebiesko-białych. 46 młodych pasjonatów Lecha osiągnęło pułap punktowy dający im awans do drugiego i ostatniego etapu III Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań. W nim już na uczestników czekało aż 97 pytań zamkniętych na temat całej historii klubu oraz jego wszystkich sekcji. Finał Olimpiady odbył się 12 marca 2019 roku na INEA Stadionie w Poznaniu – naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III gimnazjum: Oskar Cabaj oraz Nikodem Szwedziak. Z wielką dumą pragnę poinformować, iż reprezentacji naszej szkoły, Oskar Cabaj  i Nikodem Szwedziak zajęli I miejsce w III Finale Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań! Oficjalne uhonorowanie zwycięzców nastąpiło 15 marca podczas spotkania Lecha Poznań  z Górnikiem Zabrze. Najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody z rąk pomocnika pierwszej drużyny, Juliusza Letniowskiego oraz rzecznika prasowego, Macieja Henszela. Cieszy fakt, że uczniowie naszej szkoły mają pasję, która czyni codzienne życie o wiele ciekawszym doświadczeniem, a niezapomniane wspomnienie z wręczenia nagród na murawie stadionu pozostanie do końca życia.

                                                            Serdecznie gratuluję!

                                                            Mateusz Radomski