Taneczne przywitanie Wiosny

Od wielu lat w naszej szkole, zgodnie z tradycją, uroczyście świętujemy powitanie wiosny. Jest to dzień bardzo radosny i niewątpliwie wyczekiwany przez wszystkich uczniów. Aby umilić braci uczniowskiej radosne celebrowanie zbliżającej się wiosny, Samorząd Uczniowski zorganizował ogólnoszkolną akcję pod hasłem „Szczęśliwy Zielony Dzień”. Każdy uczeń, który przybył w tym dniu do szkoły z zielonym elementem wierzchnim (spodnie, koszulka, bluza), został zwolniony  z niezapowiedzianych prac pisemnych oraz odpowiedzi ustnych. Finalnym wydarzeniem radosnego świętowania był „Orszak obudzenia wiosny”. Dzieci z klas I-III oraz z oddziałów przedszkolnych przygotowały tradycyjnie marzannę – symbol odradzającej się przyrody. O godzinie 11:00 wszystkie klasy udały się w wesoły i głośny orszak, po czym w holu szkoły odbył się wiosenny pokaz tańca Szkolnej Grupy Tanecznej – nasze tancerki zaprezentowały prosty układ taneczny, do którego spontanicznie przyłączali się inni uczniowie, zamieniając szkolny hol w wielki parkiet taneczny -każdy mógł się ponieść w rytm znanych przebojów.

                                                                                    Samorząd Uczniowski