Finał III Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań -III miejsce dla OSKARA !!!

We wtorek, 12 marca 2019 roku, na INEA Stadionie w Poznaniu odbył się Finał III Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy III gimnazjum: Oskar Cabaj oraz Nikodem Szwedziak.

W eliminacjach szkolnych, które odbyły się w lutym, wzięło udział 263 uczniów ze szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych z całej Wielkopolski, natomiast do  etapu finałowego zaproszonych zostało 46 najlepszych młodych pasjonatów Lecha z kilkunastu szkół  z województwa Wielkopolskiego, którzy uzyskali najwyższe wyniki w etapach szkolnych. Przed przystąpieniem do finałowego testu, uczniowie mieli okazję do rozmów nie tylko z byłymi, ale także z obecnymi piłkarzami Kolejorza. Na pytania młodych kibiców Lecha odpowiadali m.in. Roman Jakóbczak, Włodzimierz Wojciechowski oraz Maciej Markiewicz. Nie ulega wątpliwości, iż największym przeżyciem do młodych pasjonatów niebiesko-białych było spotkanie i rozmowy z szkoleniowcem Kolejorza –  trenerem Nawałką. Po zakończeniu konferencji uczniowie udali się podróż  po stadionowych zakamarkach. Była to dla nich doskonała okazja, by zobaczyć m. in.: szatnię piłkarzy, strefy mieszane, murawę stadionu czy lożę prezydencką. Przewodnicy podczas zwiedzania opowiadali finalistom o ciekawych wydarzeniach związanych z historią klubu oraz z budową stadionu przy Bułgarskiej. Następnie młodzi kibice przystąpili do finałowego testu, który składał się z 97 pytań – liczba ta nie jest przypadkowa, gdyż w marcu przypadają 97 urodziny Kolejorza. Nazwiska najlepszych znawców historii Lecha Poznań poznamy podczas spotkania Lecha Poznań z  Górnikiem Zabrze – wtedy też nastąpi wręczenie trzech pierwszych nagród. Warto zaznaczyć, iż w zeszłorocznym II Finale Olimpiady uczeń naszej szkoły – Oskar Cabaj – zdobył III miejsce, a nagrodę odebrał na murawie stadionu podczas spotkania Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok.

                                                                        Mateusz Radomski