Zakończyliśmy cykl zajęć z zakresu nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV-VIII oraz klasy gimnazjalnej uczestniczyli w wyjazdach na Lodowisko Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w ramach lekcji wychowania fizycznego. Ogólnym celem realizacji zajęć była nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach.  W tegorocznym sezonie odbyło się łącznie 10 wyjazdów. Dzieci z młodszych klas uczyły się podstaw jazdy na łyżwach (jazda po prostej, jazda po łuku, zatrzymanie pługiem), natomiast starsi uczniowie doskonalili posiadane umiejętności łyżwiarskie – jazda tyłem, zmiana kierunku jazdy przez zwrot i przeskok, czy jazda przekładanką. Zajęcia terenowe z zakresu łyżwiarstwa cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Ponadto realizacja lekcji wychowania fizycznego na lodowisku przyczyniła się do integracji zespołów klasowych oraz respektowania przez uczniów zasad bezpieczeństwa podczas zajęć terenowych.  

                                                     Czekamy na kolejny sezon zimowy!

                                                 Zespół nauczycieli wychowania fizycznego