Klasa IIIb na wycieczce w Centrum Ratownictwa w Swarzędzu

Dnia 21 lutego wybraliśmy się do Swarzędza, by odwiedzić strażaków. Był to pomysł dzieci, który urodził się podczas realizacji projektu edukacyjnego pt. „Ogień”. Dzieci chciały się dowiedzieć czym konkretnie zajmują się strażacy. No i dokładnie się wszystkiego dowiedziały podczas wizyty w remizie. Obejrzały sprzęt, posłuchały opowieści o akcjach ratowniczych. Zasiadały w strażackich wozach. Było super.
Wycieczkę zorganizowali nam: Maciej z mamą i dziadkiem, który należy do druhów strażaków. Do Swarzędza pojechaliśmy i wróciliśmy pociągiem.
Wycieczka była bardzo pouczająca. Teraz my czekamy na wizytę strażaków, którzy obiecali odwiedzić naszą szkołę. Może z okazji Dnia Dziecka?

                                                                                   Maria Bestry z uczniami klasy III b