Dziewczęta z Paczkowa w półfinale powiatu poznańskiego !!!

W dniach 30-31 stycznia 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Piłce Ręcznej. Pierwsze do rywalizacji stanęły dziewczęta. Do zawodów zgłosiło się dziewięć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce w grupie i spotkały się w półfinale z gospodarzem turnieju drużyną SP-5. Po niesamowitym pojedynku w regulaminowym czasie był wynik 2:2, nastąpiła dogrywka, w której był również remis 1:1, następnie rozegrano drugą dogrywkę, która nie rozstrzygnęła spotkania. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których nasze dziewczyny były lepsze wygrywając 2:1. W meczu finałowym pokonaliśmy zespół SP-2 z Zalasewa, również w dogrywce 3:2 i zajęliśmy pierwsze miejsce w turnieju.

Dzień później swoje mecze rozegrali chłopcy, którzy w półfinale również spotkali się z zespołem SP-5. Po bardzo dramatycznym spotkaniu ulegli gospodarzom turnieju 3:2 i w „małym finale” o trzecie miejsce wygrali z drużyną SP-2 z Zalasewa.

Dziewczęta z naszej szkoły będą reprezentowały gminę Swarzędz w półfinale powiatu poznańskiego 21 lutego w Buku. Trzymamy kciuki !!!

Reprezentację naszych dziewcząt tworzą:
Aleksandra Klocek, Martyna Frankowska, Marcelina Wawrzyniak, Zuzanna Bartkowiak, Olga Olczak, Aleksandra Hetmańczyk, Milena Szwedziak, Zosia Krupecka, Martyna Walenciak, Agata Kaczmarek, Alicja Kurach, Alicja Marciniak.

                                                                                      Marek Kierzek