Podsumowanie akcji „Roztańczony Swarzędz”

– Dlaczego tańczysz? – zapytała organizatorka wydarzenia „Roztańczony Swarzędz”.

– Bo lubię! – odpowiedziała jedna z uczennic paczkowskiej szkoły.

– Bo taniec daje mi radość! – dodała kolejna roztańczona uczennica.

Słynny  brytyjski  nauczyciel tańca Walter Laird powiedział, że  „taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności, niosącą ze sobą wiele korzyści – jak choćby ta, że jest to najlepszy i najprostszy sposób zawierania znajomości i nawiązywania kontaktów towarzyskich”.

Uczniowie należący do szkolnego kółka tanecznego w Szkole Podstawowej w Paczkowie zgadzają się całkowicie ze słowami pana Waltera. Przez ostatnie tygodnie z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do świątecznych występów tanecznych by wziąć udział w tym wyjątkowym cyklicznym wydarzeniu jakim jest „ Roztańczony Swarzędz”.

 Pierwszy występ, tak zwany Flash Mob miał miejsce 8 grudnia w Centrum Handlowym ETC w Swarzędzu,  w trakcie którego poza tańcem  nasi uczniowie brali udział w konkursach mikołajkowych. Natomiast drugi Flash Mob był dość nietypowy. Spotkaliśmy się 16 grudnia na przystani jeziora swarzędzkiego, by wraz ze swarzędzkimi Morsami zatańczyć, a następnie albo wskoczyć do lodowatej wody albo, tak jak zrobiliśmy to my,  popatrzeć i rozgrzać atmosferę swoim dopingiem.  Niektórzy tancerze naszej szkoły bardzo chętnie udzielali wywiadów dla  Swarzędzkiej Telewizji Kablowej, dlatego zachęcamy do obejrzenia całego reportażu na stronie internetowej STK – http://telewizjastk.pl/programy/czytaj/mamy-sposob-na7 .

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję wydarzenia, które integruje szkoły oraz mieszkańców Swarzędza i okolic. Miło poczuć razem moc tańca!

Podziękowania dla rodziców, którzy tak chętnie zaangażowali się w to wydarzenie.

                                                                              Ewelina Staszak