Konkurs SU na Najpiękniejszą choinkę klasową rozstrzygnięty

Zwyczaj ubierania bożonarodzeniowej choinki jest niewątpliwie związany z kultywowaniem wielopokoleniowej tradycji zwiastującej zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Chyba nikt dziś nie wyobraża sobie Świąt bez przepięknego, pachnącego lasem drzewka. Pomimo tego, iż tradycja przystrajania choinki w obecnych czasach znacznie ewoluowała, to w trakcie wspólnego przyozdabiania iglaka nadal powracamy do bajkowego świata Bożego Narodzenia, pełnego magii i nastrojowości. W celu pielęgnowania wielopokoleniowej tożsamości wśród uczniów naszej szkoły Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na Najpiękniejszą choinkę klasową, którego nadrzędnym celem było odczucie przez dzieci magicznego klimatu zbliżających się świąt poprzez wspólne dekorowanie klasowych drzewek oraz przygotowanie bożonarodzeniowych gazetek klasowych oraz dekoracji. Uczniowie, zarówno ci starsi, jak i ci młodsi, wywiązali się z zadania, przyozdabiając swoje klasowe choinki przepięknymi, często ręcznie wykonanymi ozdobami. Komisja konkursowa miała ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ w każdej sali dało się odczuć świąteczny klimat i magię świąt. Udało nam się jednak wybrać klasy, które urzekły nas swoją pomysłowością oraz wysiłkiem włożonym w przygotowanie świątecznych ozdób. W kategorii klas I-III SP i oddziału przedszkolnego najpiękniej swoje drzewko przystroili uczniowie klasy 0. W klasach IV-VI SP doceniliśmy zaangażowanie klasy IVb, która ubrała bajkową choinkę, natomiast z klas VII, VIII i III gimnazjum najpiękniej przyozdobiona choina została przez uczniów klasy III gimnazjum.

                                               Samorząd Uczniowski życzy wszystkim magicznych świąt Bożego Narodzenia : )

                                                                                     Samorząd Uczniowski