22.11.2018r. – Spotkanie autorskie z Agatą Widzowską

Dnia 22 listopada 2018 roku gościliśmy autorkę książek i wierszy dla dzieci – Agatę Widzowską. Pisarka spotkała się z naszymi uczniami z klas piątych. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Pani Agata jest osobą niezwykle otwartą, pełną ciepła, optymizmu i poczucia humoru. Napisała około 20 książek dla dzieci i młodzieży. „Koń na receptę”, „Grzywą malowane”, „Psierociniec” czy seria o „Myszce Precelce” to najpopularniejsze z nich. Podczas spotkania pisarka zaprezentowała fragmenty swojej twórczości, opowiedziała też kilka ciekawostek o bohaterach swoich książek. Dzieci dowiedziały się również czym jest hipoterapia i dlaczego jest tak ważna. Pisarka nawiązała znakomity kontakt z publicznością przybyłą na spotkanie i z uśmiechem odpowiadała na pytania. Oprócz tego uczniowie usłyszeli kilka „łamańców językowych”, m.in. ten najtrudniejszy o tym „Z czego składa się dzida bojowa”. Ciekawostką dla wszystkich był na pewno tajemniczy język KA.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał na pamiątkę wiersz wraz z dedykacją.
                                                           Jarosław Batkowski