ŚLADAMI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Pięknym, mroźnym niedzielnym popołudniem, dnia 18 listopada wyruszył śladami Powstania Wielkopolskiego pieszy rajd PTTK, a wraz z nim i my: uczniowie, nauczyciele i rodzice… a wśród tłumu powiewające biało-czerwone flagi. Trasa zaczęła się w miejscowości Jeziory, poprzez malowniczy las z pięknymi widokami i miejscami pamięci, a zakończyła się w Mosinie. A tam, u celu, na zmarzniętych i zmęczonych wędrowców czekał ciepły posiłek, a po nim konkurs wiedzy na temat Powstania.
Wzbogaceni nowymi doświadczeniami, bogatsi o wiedzę historyczną, radośni, w duchu patriotycznym powróciliśmy do naszych domów.
W taki oto sposób, o charakterze powstańczym rozpoczęła się nasza przygoda z PTTK, kolejne rajdy już wkrótce. Mamy nadzieję, że zyskają sobie rzeszę miłośników wśród naszej szkolnej społeczności, gdyż cel jaki przyświeca każdej z takich wypraw ma niemały wpływ na ogólny rozwój szczególnie młodego człowieka. A więc w drogę!!! I do zobaczenia!!!

                                                                   Małgorzata Parysek