Za kulisami…- klasy pierwsze w Teatrze Wielkim

16 listopada 2018r. klasy pierwsze zwiedziły Teatr Wielki w Poznaniu od kulis. Wycieczka była zorganizowana przez rodziców jednego z uczniów, którym serdecznie dziękujemy. Podczas półtoragodzinnej wizyty dzieci pokonywały strome schody i kręte korytarze, aby zobaczyć zaplecze techniczne teatralnej sceny. Dowiedziały się kim jest sufler oraz gdzie znajduje się orkiestra. Spędziły kilka chwil w loży prezydenckiej, skąd roztaczał się przepiękny widok na ogromny żyrandol. Następnie zajrzały do perukarni i pracowni choreografa oraz na próbę chóru i baletu. Uczniowie zapoznali się z pracą osób, które podczas spektaklu, pozostają zwykle niewidoczne dla publiczności. Na pamiątkę wizyty w Operze dzieci otrzymały teatralny afisz. Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Już planujemy kolejną wizytę…

                                                                            U.Maćkowiak, M. Malinowska