Wieczornica Papieska – 15.10.2018r.

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, (…) lecz przez to czym dzieli się z innymi”
                                                                                                                      Św. Jan Paweł II

Pięknym, niedzielnym popołudniem, dnia 15-go października, odbyła się już po raz kolejny w naszej szkole Wieczornica Papieska. Przybyli na tę uroczystość mieszkańcy Paczkowa i zaproszeni goście wspólnie rozważali słowa i poezję św. Jana Pawła II. Utwory literatury spod pióra naszego świętego patrona wyrecytowali uczniowie-uczestnicy kółka teatralnego, a szkolny chórek uświetnił spotkanie swym śpiewem i wprowadził gości w niepowtarzalny nastrój.
Po części artystycznej i słodkim poczęstunku nadszedł czas, na tradycyjną już prowadzoną podczas wieczornicy aukcję charytatywną na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Dzięki dobremu sercu przybyłych na te uroczystość osób, udało się zebrać fundusze na rzecz podopiecznych tego hospicjum. Dziękujemy pani Iwonie Kubiak-opiekunowi szkolnego koła wolontariatu, panu Bartoszowi Piłatowi oraz pani Magdalenie Lewandowskiej za przygotowanie wieczornicy, uroczystości tak ważnej nie tylko dla uczniów, ale także dla naszej lokalnej społeczności.

                                                                                           Małgorzata Parysek