Sukcesy sportowe naszych unihokeistów

Dnia 18 października 2018 roku w murach naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w unihokeju chłopców – rocznik 2003-2005, których nadrzędnym celem była popularyzacja gry w unihokeja, jak również wyłonienie zwycięzcy w tej dyscyplinie w roku szkolnym 2018/2019. W sportowej rywalizacji uczestniczyły zespoły z 4 szkół podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz: SP nr 1 w Swarzędzu, SP nr 1 w Zalasewie, SP nr 2 w Zalasewie oraz gospodarze zawodów – SP w Paczkowie. Zawodnicy rozgrywali mecze w systemie: każdy z każdym. Nasi reprezentanci w fenomenalnym stylu pokonali wszystkie startujące zespoły: SP Paczkowo – SP 1 Swarzędz (9:1), SP Paczkowo – SP 1 Zalasewo (4:1) oraz SP Paczkowo – SP 2 Zalasewo (11:1). Tym samym okazaliśmy się bezkonkurencyjni, zdobywając zaszczytne I miejsce w gminie, co zapewniło nam awans do etapu powiatowego.
Skład drużyny (etap gminny): Borowczyk Kamil (klasa 3g); Bubolc Gracjan (klasa 3g); Cabaj Oskar (klasa 3g); Chmielnik Michał (klasa 3g), Frątczak Patryk (klasa 3g); Gawarecki Kacper (klasa 3g); Jóźwiak Bartosz (klasa 3 g); Słoński Jakub (klasa 3g); Szwedziak Nikodem (klasa 3g); Wolski Kacper (klasa 3g), Głowacki Aleksander (klasa 7), Kopera Mikołaj (klasa 7), Krzyżanowski Antoni (klasa 7), Piechnik Wojciech (klasa 7).
Etap powiatowy odbył się 26 października 2018 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Baranowie, w którym zmierzyliśmy się z zespołami: SP Skórzewo, SP Radzewo oraz SP Baranowo (gospodarze zawodów). Unihokeistów z Radzewo pokonaliśmy 3:1 oraz zawodników ze Skórzewa 4:3. Wyzwaniem okazał się mecz z gospodarzami zawodów, z którymi mimo zaciekłej walki przegraliśmy wynikiem 3:4. W kwalifikacji generalnej uplasowaliśmy się na II miejscu, co zagwarantowało nam awans do Finału Powiatu.
Skład drużyny (etap powiatowy): Borowczyk Kamil (klasa 3g); Bubolc Gracjan (klasa 3g); Cabaj Oskar (klasa 3g); Chmielnik Michał (klasa 3 g); Frątczak Patryk (klasa 3g); Gawarecki Kacper (klasa 3g); Jóźwiak Bartosz (klasa 3g); Słoński Jakub (klasa 3g); Szwedziak Nikodem (klasa 3g); Wolski Kacper (klasa 3g), Kopera Mikołaj (klasa 7).

Serdecznie gratulujemy paczkowskim sportowcom, życząc powodzenia w kolejnych etapach rozgrywek!
                                                                              Robert Dopta, Mateusz Radomski