Wycieczka klasy 3a sportowej i 4b do Sianożęt

W dniach 11. 06. 2018 – 14. 06. 2018 uczniowie klasy 3a sportowej oraz klasy 4b wraz z opiekunami wyjechali na czterodniową wycieczkę do Sianożęt, malowniczej miejscowości położonej nieopodal Kołobrzegu. Po przyjeździe i zakwaterowaniu udaliśmy się do pobliskiej szkoły, by rozegrać turniej unihokeja, a wieczorem pośpieszyliśmy na plażę, by podziwiać zachód słońca. Kolejnego dnia wybraliśmy się do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim, w którym wysłuchaliśmy prelekcji o tradycji wypiekania chleba pt. „Od ziarenka do bochenka”, poznaliśmy receptury oraz uposażenie dawnego piekarza, a następnie samodzielnie wypiekaliśmy chlebki, warkocze, serduszka itd. Wieczorem udaliśmy się na pobliską pływalnię, by spożytkować nadmiar swojej energii. Trzeciego dnia odbyła się wycieczka do Kołobrzegu, gdzie w pierwszej kolejności podziwialiśmy pomnik zaślubin z morzem, po czym przepłynęliśmy się statkiem turystycznym „Pirat” – rejs dostarczył dzieciom dużą dawkę pozytywnych emocji. Obowiązkowo weszliśmy także na latarnię morską, kołobrzeskie molo oraz zwiedziliśmy Muzeum Minerałów, znajdujące się w podziemiach latarni. Popołudniu wypoczywaliśmy na plaży, wsłuchiwaliśmy się w szum morza, zbieraliśmy muszelki oraz żegnaliśmy się z urokliwym Bałtykiem. Ostatni wieczór spędziliśmy na terenie ośrodka, gdzie dzieci organizowały „imprezki” i beztrosko spędzały czas. Powróciliśmy czwartego dnia pod paczkowską szkołę  zadowoleni, pełni wrażeń, ale i zmęczeni po intensywnych i aktywnych dniach. Z całą pewnością wspólny wyjazd jeszcze bardziej zintegrował oba zespoły klasowe.

Wychowawcy, opiekunowie, uczniowie