Międzynarodowy Dzień Pustej Klasy w szkole w Paczkowie

W tym roku dzień ten przypadł 15 czerwca, w piątek. Pomysły na ten dzień były różne: jedni pracowali poza salą, na kocykach pod naszą, szkolną mirabelką; inni wyszli w teren. Uczniowie IIa wybrali się do gospodarstwa rolnego Państwa Kaczmarek z Łowęcina, gdzie podpatrywali życie zwierząt. Inni poszli do lasu. Zaś uczniowie IIb obchody tego dnia zaczęli już w czwartek. Dla nich myślą przewodnią Dnia Pustej Klasy było szukanie w najbliższym środowisku przyrodniczym dziko rosnących roślin użytkowych. Przy naszej szkole rosną stare lipy. W tym roku pięknie kwitną. Dzieci w czwartek własnoręcznie przygotowały z niej susz herbaciany. W piątek zaś szukały takich roślin po drodze do lasu i w lesie. Był też czas na odpoczynek i kreatywną zabawę na łonie przyrody. Co dał dzieciom ten dzień?

Pokazał, że nie po wszystko trzeba iść do sklepu, ale tak jak było dawniej można to znaleźć w lesie czy na łące. Pokazał, że środowisko naturalne to doskonałe miejsce na relaks. Wreszcie pomógł w kształtowaniu wzajemnych, dobrych relacji, bo dzieci bawiły się wspólnie i pomagały sobie podczas wędrówki.

 

Maria Bestry Monika Czechowska Krystyna Bednarczyk Katarzyna Misiorna Agnieszka Piaskowska Patrycja Przychodniak