DO RYCERZY, DO SZLACHTY, DO MIESZCZAN!!! – Dzień Rodziny w oddziale przedszkolnym

Król jegomość kieruje orędzie, że syn jego – Królewicz, na balu, któren 24 maja w pałacu się odprawił, swą wybrankę – pannę nadobną, Kopciuszkiem zwaną, wszystkim zaproszonym w podwoje szkoły naszej Rodzicom przedstawił. A jako, że panna spodobała się wielce, parol na nią zagiął i natenczas poślubić ją zechciał. Wszystkie Panie Mamusie,
jako i Ojcowie dziatek naszych z klas 0a i 0b na ucztę proszeni byli. Bóg dał, że Święto Rodzin z nami celebrować zechcieli. Przy tej sposobności przez dziatki swoje życzeniami, całusami szczerymi, uściskami oraz podarkami obdarzeni zostali. Pani Dyrektor Małgorzata Szomek miłościwie nam panująca na bal przybyła, wielki honor nam uczyniwszy, a i ona głos zabierając do życzeń się przyłączyła. Takoż i my, pieczę nad dziatkami Waszymi sprawujące słowo życzliwe ku Wam kierujemy. Niechaj zdrowie w rodzinach Waszych gości a choroby z daleka omijają. Niech szczęście w izbach się panoszy, biedę przeganiając. Niechaj zawżdy dziatki szacunek Wam oddając, trosk nie przysparzają, a pochwały ze szkoły przynosząc, dumą napawają. I Niechaj w każdy dzionek, nie tylko od święta na szyję się Wam rzucają całusy rozdając.

                                        Krystyna Bednarczyk, Monika Czechowska i Sylwia Jahnz- Bolewska

P.S. A, że sposobność ta okazję nam uczyniła, wszystkim pannom we wsi przekazać spieszymy, aby już rutki wokół pałacu nie siały, jako, że syn królewski z Kopciuszkiem ożenić się raczył, a powiadają ludziska, że długo i szczęśliwie żyć zamiarują.