III gimnazjum w Karpaczu

W dniach 21-25 maja 2018r. klasa III gim. wybrała się na wycieczkę do Karpacza. Opiekunami wycieczki były: Pani Ania Prządak, Pani Agnieszka Łuszczek i Pani Agnieszka Adamska. Wraz z opiekunami podziwialiśmy piękno „Dzikiego wodospadu” i zapory na Łomnicy. Drugiego dnia zwiedziliśmy Szklarską Porębę oraz poszliśmy nad wodospad Szklarki. Wspięliśmy się na Wysoki Kamień – najwyższy szczyt Gór Izerskich na wysokość 1058 m.n.p.m. Kolejnego dnia bawiliśmy się na torze saneczkowym „Kolorowa” oraz miło spędziliśmy czas na luksusowym basenie Hotelu Gołębiewski. Odwiedziliśmy tego dnia również Świątynię Wang. Czwartego dnia wycieczki wznieśliśmy się na szczyt naszych możliwość i mimo trudności pieszo zdobyliśmy najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżkę.
Wycieczka była rewelacyjna, spełniła nasze oczekiwania, świetnie się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas razem.

                                     Emilka Kania i Filip Zarębczan (uczniowie klasy IIIg)