Wycieczka do Czeszewa po naukę o lesie.

Dnia 30 maja uczniowie klas drugich wybrali się do Czeszewa na terenie Czeszewsko-Żerkowskiego Parku Krajobrazowego. Tam nad brzegiem rzeki Warty, znajduje się Ośrodek Edukacji Leśnej. Ośrodek mieści się w uroczym dworku. A tam czekał na dzieci leśnik, pan Marek, który bardzo ciekawie opowiedział im o pracy w lesie, swoje słowa poparł pokazem filmu animowanego. Pokazał też naszym uczniom ciekawe gatunki flory i fauny Czeszewsko-Żerkowskiego Parku Krajobrazowego. Wreszcie dzieci, działając na specjalnej instalacji, dowiedziały się jak powstaje rzeka, jaką rolę pełni woda w lesie, co to jest regulacja rzeki, oczyszczalnia. Na koniec pobytu dzieci przepłynęły promem przez Wartę i poszły na polanę pod dębami. Tam piekły kiełbaski w ognisku i beztrosko biegały po leśnej łące.  Cieszymy się, że udało nam się zabrać nasze dzieci w ciekawe miejsce, do którego, jak powiedział nam pan leśnik, przyjeżdżają ludzie z całego świata,by podziwiać piękną przyrodę .

Maria Bestry, Patrycja Przychodniak, Edyta Anglart-Czerniejewska, Ewelina Wdowiak