Dzień Dziecka i Sportu 2018

29 maja 2018 roku społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Uroczystego rozpoczęcia dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Szomek, życząc wszystkich dzieciom, tym najmłodszym i tym nieco starszym, wspaniałej zabawy oraz dużo uśmiechu na twarzy. Następnie na placu szkolnym rozpoczęły się pokazy sportowo – artystyczne. Uczniowie każdej klasy mieli za zadanie przygotować: transparent sportowy, okrzyk sportowy, klasowy taniec oraz śmieszne przebranie kibica. Należy przyznać, iż uczniowie wywiązali się z przydzielonych zadań. W międzyczasie na boiskach sportowych „Orlik” rozgrywane były mecze piłki nożnej klas IV – VII szkoły podstawowej oraz II – III gimnazjum. Reprezentacje klas ze sportową zaciekłością walczyły do ostatnich sekund sportowych potyczek, gdyż każdy zespół chciał odnieść zwycięstwo. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się rozgrywki w dmuchanych kulach – tzw. bubble football, które przysporzyły wiele radości i niezapomnianych wrażeń. W trakcie szkolnej imprezy odbywały się także pokazy grupy tanecznej Hajdasz, podczas których uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności rytmiczne. Przy boiskach sportowych rozstawiono także trampolinę, dmuchany zamek oraz zjeżdżalnię, gdzie wszystkie dzieci mogły spożytkować nadmiar swojej energii. Oczywiście dla naszych uczniów nie mogło zabraknąć drobnych słodkości. I tak dzieci zajadały się watą cukrową oraz pączkami. Powodzeniem cieszył się także punkt malowania twarzy, gdzie uczennice klasy 2 gimnazjum na życzenie dzieci wyczarowywały najbardziej bajeczne makijaże. Na zakończenie szkolnego Dnia Dziecka i Sportu przybyli strażacy, którzy rozstawili kurtynę wodną, która przy skwarze słonecznym niewątpliwie orzeźwiła uczniów. Nie ulega wątpliwości, iż Dzień Dziecka i Sportu można zaliczyć do udanych, gdyż na twarzach dzieci malował się uśmiech a wspólnie spędzony czas z całą pewnością jeszcze bardziej zintegrował naszą małą społeczność szkolną.
Sponsorom, Radzie Rodziców oraz współorganizatorom serdecznie dziękujemy za okazane serce oraz poświęcony czas : )
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego