Pełnoletni konkurs :)

 Jak co roku przed Wielkanocą został przeprowadzony Konkurs na Najpiękniejszą Palmę wielkanocną. Jak co roku do konkursu stanęły palmy klasowe i indywidualne. Jak co roku palmy zostały poświęcone w Kościele parafialnym w Siekierkach Wielkich w Palmową Niedzielę i tego dnia były prawdziwą ozdobą prezbiterium. Jak co roku Jury miało nie lada kłopot z rozstrzygnięciem, które palmy zasługują na miano najpiękniejszej. Jak co roku każda palma zachwycała pomysłowym wykonaniem, a wszystkie wabiły wzrok barwami i  pyszniły się przecudną urodą. Jak co roku… No właśnie. Aż trudno w to uwierzyć, ale w tym roku nasz palmowy konkurs został ogłoszony po raz osiemnasty i można powiedzieć, że osiągnął pełnoletność.  Przez osiemnaście lat różne palmy brały w nim udział: wysokie, niskie, tak duże, że trzeba było je położyć, gdyż sięgały wyżej niż sufit w szkolnym holu, ale i były też całkiem niewielkie. Były palmy całe z krepiny, ale i okraszone bukszpanem, przyozdobione wstążkami i piórkami, oraz takie, na których można było dostrzec pisanki, zajączki albo ptaszki. Były palmy przybrane sztucznym kwieciem i ręcznie robionymi kwiatkami z bibułki. Za to wszystkie były po prostu piękne i zawsze wykonane z sercem i zaangażowaniem. Ogłaszając tegoroczne wyniki chciałabym podziękować wszystkim, którzy podejmują wyzwanie i tworzą piękne, palmowe „dzieła sztuki”, zadając sobie trud, aby nasza wspaniała polska, a można powiedzieć, że także nasza szkolna tradycja była ciągle żywa. Bardzo dziękuję wszystkim palmowym twórcom klasowym i indywidualnym, młodszym i starszym uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy poświęcają swój czas i pomagają młodzieży w ich twórczym dziele. Szczególne podziękowania należą się, Radzie Rodziców, która życzliwie na nas spogląda i sponsoruje nagrody, a także szanownym członkom Jury. Wszystkim, za wszystko dziękuję. Mam nadzieję, że za rok kolejne barwne cuda będą cieszyć nasze oczy, na chwałę Pana.

Jak co roku…!

W tym roku w kategorii klas 0-III

I miejsce zajęły palmy wykonane przez klasy 0a i IIIb

II miejsce – klasy 0b, Ia i IIb

III miejsce – klasy Ib i IIa

W kategorii klas IV- VI

I miejsce – klasy IVb i Vb

II miejsce – klasy IVa i Va

W kategorii Gimnazjum I zaszczytne i honorowe miejsce zajęła klasa II Gimnazjum.

W kategorii indywidualnej

I miejsce zajęły palmy: Emilki i Piotra Pospiesznych (IIIa i 0a), Janka Kaczmarka z klasy IVa oraz Piotra Szczygielskego z klasy IIa.

II miejsce – Olga Olczak – Va, Ola i Ania Poźlewicz (IVa i Va), Wiktoria Ludwiczak – IVb oraz Kasia Kirsch i Alicja Ceglińska (IVb)

III miejsce: Martyna Skrzydlewska- IVb, Paweł Mietliński – Ia, Gabrysia Pawlicka – Ia, Oliwia Roszak – Ia oraz Antek Bagiński i Kacper Domasiewicz z klasy IVb.

 

                                                                 Z palmowym pozdrowieniem – Krystyna Bednarczyk