Dobry występ naszych wioślarzy!

22 marca 2018 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbyły się III Mistrzostwa Szkół Podstawowych na ergometrze wioślarskim. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. Gościem honorowym zawodów był pan Grzegorz Nowak, wioślarz, wielokrotny reprezentant Polski i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie. Mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych dla klas VI oraz VII, osobno dla dziewcząt i chłopców. Po biegach eliminacyjnych odbyły się finały, w których startowało po sześciu najlepszych zawodników. Nasza piętnastoosobowa ekipa zajęła czwarte miejsce tuż za SP4, oraz SP1, zwyciężyli gospodarze zawodów SP2 z Zalasewa. Z naszych reprezentantów indywidualnie najlepiej wypadła Julia Mądraszyk z klasy VI, która zdobyła srebrny medal wśród dziewcząt.

 

                                                                                   Marek Kierzek