Konkurs na Wielkanocny wystrój sal lekcyjnych rozstrzygnięty!

Wielkanoc jest najważniejszym świętem w kalendarzu chrześcijańskim, któremu towarzyszy wiele ciekawych zwyczajów i ludowych obrzędów. Do najważniejszych należy m. in. ozdabianie jajek, które są symbolem pomyślności oraz rodzącego się życia. W Niedzielę Palmową natomiast święci się tzw. palemki, a w Wielką Sobotę  odbywa się święcenie pokarmów, które później spożywamy podczas świątecznego śniadania. Choć zawartość wielkanocnego koszyczka różni się w zależności od regionu naszego kraju, to w każdym nie może zabraknąć: jajka, baranka, soli, chleba, kiełbasy oraz chrzanu. W celu pielęgnowania wielkanocnych zwyczajów wśród uczniów naszej szkoły Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na Wielkanocny wystrój sal lekcyjnych, którego nadrzędnym celem było wspólne, klasowe przeżywanie okresu zbliżających się świąt poprzez dekorowanie swoich sal lekcyjnych, a tym samym bliższe poznanie obrzędów świątecznych. Jak to za każdym razem bywa, brać uczniowska wykazała się pomysłowością oraz kreatywnością. Komisja konkursowa wybrała jednak klasy, które włożyły największy wysiłek w przygotowanie świątecznych ozdób. W kategorii klas I-III SP i oddziałów przedszkolnych najpiękniej swoją salę przystroili ex aequo uczniowie klas: II a, II b oraz 0a. W klasach IV-VI SP doceniliśmy zaangażowanie klasy V b, natomiast z klas VII, II i III gimnazjum najpiękniej przyozdobiona sala została przez uczniów klasy III gimnazjum. Dodatkowo chcielibyśmy wyróżnić uczniów klas: 0b, I a oraz I b.

                                                   Samorząd Uczniowski życzy wszystkim rodzinnych świąt Wielkiej Nocy!