Pierwszy Dzień Wiosny na wesoło : )

Od wielu lat w naszej szkole, zgodnie z tradycją, uroczyście świętujemy powitanie wiosny. Jest to dzień bardzo radosny i niewątpliwie wyczekiwany przez wszystkich uczniów. Aby umilić braci uczniowskiej radosne celebrowanie zbliżającej się wiosny, Samorząd Uczniowski zorganizował ogólnoszkolną akcję pod hasłem „Szczęśliwy Zielony Dzień”. Każdy uczeń, który przybył w tym dniu do szkoły z zielonym elementem wierzchnim (spodnie, koszulka, bluza), został zwolniony z niezapowiedzianych prac pisemnych oraz odpowiedzi ustnych. Ponadto podczas przerw między lekcjami reprezentacji SU przygotowali „Kiermasz wiosenno – marchewkowy” z wiosennymi smakołykami. Finalnym wydarzeniem radosnego świętowania był „Orszak obudzenia wiosny”. Dzieci z klas I-III oraz z oddziałów przedszkolnych przygotowały tradycyjnie marzannę oraz gaik – symbol odradzającej się przyrody. O godzinie 11:00 wszystkie klasy udały się w wesoły i głośny orszak, po czym w dziedzińcu szkoły nastąpiło nie spalenie, lecz „rozmontowanie” marzanny, która była w tym roku wyjątkowa, gdyż wykonano ją z odpadów w celu uświadomienia dzieciom konieczności dbania o czyste powietrze oraz potrzebie segregacji śmieci.

Z całą pewnością szkolne przywitanie wiosny było dla uczniów wydarzeniem nietuzinkowym oraz radosnym.

                                                            Samorząd Uczniowski