W POGONI ZA ZAJĄCEM

Dnia 15.03.2018r. oddziały przedszkolne udały się do Muzeum Łowiecko – Przyrodniczego w Uzarzewie w poszukiwaniu oznak wiosny a także poznaniu tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. W ramach warsztatów  przedświątecznych dzieci wykonały  kurki wielkanocne, skosztowały przepysznych babeczek, poznały zwyczaje świąteczne lecz największą atrakcją była pogoń za Zającem w parku i zdobycie prezentów. W muzeum poświęconemu łowiectwu dzieci obejrzały różne rodzaje broni myśliwskiej oraz liczne trofea – upolowane dziki, jelenie, czy wilki. W części eksponującej zwierzęta egzotyczne ogromne wrażenie na zwiedzających wywarły spreparowane egzemplarze lwów, tygrysów, niedźwiedzi czy papug. Uczestnicy wycieczki wzięli również udział w ciekawej lekcji muzealnej pt. „Zwierzęta w 4 porach roku”.  Pełni wrażeń, bogatsi w wiedzę i umiejętności oraz obdarowani prezentami od Zająca wróciliśmy do szkoły.

 Monika Czechowska