Uroczystość nadania Sztandaru

28 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Paczkowie odbyła się uroczystość nadania Sztandaru, na której obecni byli przedstawiciele lokalnych władz na czele z Panem Burmistrzem Marianem Szkudlarkiem i Panią Przewodniczącą Rady Miejskiej Barbarą Czachurą.  W uroczystości uczestniczył również ksiądz proboszcz Ireneusz Rachwalski, Pani wizytator Izabela Liebert-Jędroszkowiak, Pan wiceburmistrz Tomasz  Zwoliński, Pan radny Paczkowa Ryszard Dyzma i Pani sołtys Małgorzata Glabas-Gruszka. Wszyscy obecni odśpiewali hymn, a następnie odbyło się przekazanie Sztandaru uczniom przez Radę Rodziców i złożona została uroczysta przysięga przez nauczycieli i uczniów szkoły. Po uroczystym ślubowaniu i zaprezentowaniu Sztandaru przedstawiono część artystyczną, a w niej ponadczasowe prawdy głoszone przez Patrona Szkoły –  św. Jana Pawła II. Przy radosnych pieśniach świętowano to ważne, historyczne wydarzenie.

                                                                         Maja Malinowska