Olimpiada wiedzy o Lechu Poznań – finał

We wtorek, 06. 03. 2018 roku, na INEA Stadionie w Poznaniu odbył się finał Olimpiady wiedzy o Lechu Poznań. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy 2 gimnazjum: Oskar Cabaj oraz Nikodem Szwedziak. Do etapu finałowego zaproszonych zostało 52 najlepszych uczniów z kilkunastu szkół z województwa Wielkopolskiego, którzy uzyskali najwyższe wyniki w etapach szkolnych. Przed przystąpieniem do finałowego testu, uczniowie mieli okazję do rozmów nie tylko z byłymi, ale także z obecnymi piłkarzami Kolejorza. Na pytania młodych kibiców Lecha odpowiadali Łukasz Trałka, Andrzej Juskowiak, Tadeusz Płotka oraz Włodzimierz Wojciechowski. Po zakończeniu konferencji z piłkarzami, uczniowie udali się na wycieczkę po stadionie. Była to dla nich doskonała okazja, by zobaczyć m. in.: szatnię piłkarzy, strefy mieszane, murawę stadionu czy lożę prezydencką. Przewodnicy podczas zwiedzania opowiadali finalistom o ciekawych wydarzeniach związanych z historią klubu oraz z budową stadionu przy Bułgarskiej. Następnie młodzi kibice przystąpili do finałowego testu, który składał się z 96 pytań – liczba ta nie jest przypadkowa, gdyż w marcu przypadają 96 urodziny Kolejorza. Nazwiska najlepszych znawców historii Lecha Poznań poznamy podczas spotkania Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Wtedy też nastąpi wręczenie trzech pierwszych nagród.

                                                                                     Mateusz Radomski