Paczkowscy pływacy na zawodach sportowych „Swarzędzki Delfin III”

21 stycznia 2018 roku w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się gminne zawody pływackie „Swarzędzki Delfin III”, organizowane przez UKS „Fala” Swarzędz, Gminę Swarzędz oraz SCSiR. Nadrzędnym celem zawodów była popularyzacja pływania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych, promowanie zdrowego stylu życia, integracja uczniów szkół gminy Swarzędz, a przede wszystkim wyłonienie najlepszych zawodników.
Paczkowską szkołę reprezentowało 16 zawodników z klas: 3a sportowej, IV, V oraz II gimnazjum, którzy startowali w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły wykazali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią wygranej. Uczniowie rywalizowali z zawodnikami swarzędzkiego klubu pływackiego „Fala” oraz reprezentantami z klas sportowych – pływackich. W obecnym roku szkolnym nie udało się nam zdobyć podium, jednak zawodniczka z klasy 3a sportowej, Maja Polus, na co dzień pływająca w UKS „Fala” Swarzędz, wywalczyła honorowe IV miejsce.
Z całą pewnością udział w zawodach przyczynił się do integracji uczniów naszej szkoły,
a dzieci miały możliwość zaprezentować swoje umiejętności pływackie w duchu sportowej atmosfery i przy gorącym dopingu zgromadzonych rodziców oraz kibiców.

Mateusz Radomski