Konkurs na Świąteczny wystrój sal lekcyjnych rozstrzygnięty

Zwyczaj ubierania bożonarodzeniowej choinki oraz dekorowania domu świątecznymi ozdobami jest niewątpliwie związany z kultywowaniem wielopokoleniowej tradycji zwiastującej zbliżające się święta Bożego Narodzenia.  Chyba nikt dziś nie wyobraża sobie Świąt bez przepięknego drzewka. Pomimo tego, iż tradycja przystrajania choinki w obecnych czasach znacznie  ewoluowała, to w trakcie wspólnego przyozdabiania drzewka nadal powracamy do bajkowego świata Bożego Narodzenia, pełnego magii i nastrojowości. W celu pielęgnowania wielopokoleniowej tożsamości wśród uczniów naszej szkoły Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na Świąteczny wystrój sal lekcyjnych, którego nadrzędnym celem było odczucie przez dzieci magicznego klimatu zbliżających się świąt poprzez wspólne dekorowanie klasowych drzewek, przygotowanie bożonarodzeniowych gazetek klasowych oraz dekoracji. Uczniowie, zarówno ci starsi, jak i ci młodsi, wywiązali się z zadania, przyozdabiając swoje sale lekcyjne oraz choinki przepięknymi, często ręcznie wykonanymi ozdobami. Komisja konkursowa miała ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ w każdej sali dało się odczuć świąteczny klimat i magię świąt. Udało nam się jednak wybrać klasy, które urzekły nas swoją pomysłowością oraz wysiłkiem włożonym w przygotowanie świątecznych ozdób. W kategorii klas I-III SP i oddziałów przedszkolnych najpiękniej swoją salę przystroili uczniowie klasy III b. W klasach IV-VI SP doceniliśmy zaangażowanie klasy V a, która ubrała bajkową choinkę, natomiast z klas VII, II i III gimnazjum najpiękniej przyozdobione sale zostały ex aequo przez uczniów klasy II i III gimnazjum.

Samorząd Uczniowski życzy wszystkim magicznych świąt Bożego Narodzenia!

                                                                              Samorząd Uczniowski