Wycieczka oddziałów przedszkolnych do „ROGALOWEGO MUZEUM”

Miesiąc grudzień dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły wyprawą do Poznania, a dokładnie do „Rogalowego Muzeum”. Znajduje się ono w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. To miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole. Dzieci zaznajomiły się z niektórymi wyrazami z gwary poznańskiej. Poznały legendę o św. Marcinie oraz dowiedziały się skąd wzięły się Rogale Świętomarcińskie. Potem Rogalowy Mistrz wyjaśniał etapy powstawania rogali. Dzieci brały czynny udział w poszczególnych etapach wyrobu tego słodkiego wypieku. Wszyscy mieli możliwość degustacji rogali. Oczywiście nie obyło się bez wycieczki po Starym Rynku oraz podziwiania przedświątecznych dekoracji i kiermaszu bożonarodzeniowego na Placu Wolności. Na zakończenie naszej wyprawy o godz. 12.00 mogliśmy podziwiać trykające się koziołki z ratuszowej, na które czekaliśmy z niecierpliwością. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy wrócili  zadowoleni, pełni wrażeń i wiedzy oraz z Certyfikatem Rogalowego Czeladnika.

 

Monika Czechowska