Wieczór pełen magii – dyskoteka andrzejkowa klas IV – VI SP

W czwartkowe popołudnie, 30 listopada 2017 roku, odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV-VI SP zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W tanecznej zabawie wzięło udział ponad 60 dzieci. Celem andrzejkowego wieczoru była nie tylko integracja uczniów i dobra zabawa, ale przede wszystkim pielęgnacja staropolskiej tradycji związanej z andrzejkowymi wróżbami i zwyczajami. Podczas wspólnych tanecznych zabaw dzieci miały okazję poznać andrzejkowe wróżby, m. in. wróżba z jabłek, wyścig butów, wróżba z kubeczków, wróżba z serca z imionami, andrzejkowa numerologia, magiczny krąg, rzut butem czy andrzejkowa wróżba z butelką. Nie ulega wątpliwości, że uczniowie przenieśli się świat pełen magii i tajemniczości, a wspólnie spędzony czas zintegrował społeczność uczniowską.
                                                                                               R. Dopta, M. Kierzek, M. Radomski