Thanksgiving

IMG-20171130-WA0002„Thanksgiving”, czyli Święto Dziękczynienia obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych każdego roku, w czwarty czwartek listopada. Amerykanie celebrują wówczas tak ważny w historii ich kraju moment wspólnych żniw i pojednania Indian z pierwszymi kolonistami. Dn. 23 XI 2017, w ramach realizacji projektu edukacyjnego z języka angielskiego pt. „Hidden Culture”, uczennice klasy 2g: Zuza Borczak, Patrycja Bodo, Alicja Kaczmarek, Dagmara Nowak i Paulina Szymkowiak przeprowadziły w naszej szkole quiz wiedzy o Dniu Dziękczynienia. Podczas dwóch przerw dziewczęta zachęcały starszych uczniów do wzięcia udziału w quizie, a dla najmłodszych przygotowały zagadki językowe i kolorowanki tematyczne. W holu szkoły została wyświetlona prezentacja, dzięki której nasi uczniowie poznali genezę Święta oraz współczesne tradycje z nim związane. Wszystkich zaciekawiły slajdy dotyczące „Macy’s Thanksgiving Parade” w Nowym Jorku oraz kulinarnych rarytasów spożywanych podczas kolacji dziękczynnej (Szacuje się, że tego dnia Amerykanie jedzą przeciętnie 46 milionów indyków!!!). Zwycięzcy quizu otrzymali słodkie nagrody. Pierwsze miejsce zajął Filip Zarębczan z klasy 3g, drugie miejsce zdobyli Bartosz Słoński i Patryk Frątczak z klasy 2g, a trzecie Bartek Halczyński i Mikołaj Plenzler z klasy 7. Wyróżnione zostały również uczennice z klasy 5a, Ania Poźlewicz i Martyna Helak. Gratulujemy !

                                           Joanna Tomicka- Cichowlas