Moc emocji na stadionie Lecha Poznań

W środę, 29 listopada 2017 roku, odbyła się długo wyczekiwana wycieczka uczniów klas: 3a sportowej i 3b na Stadion Miejski INEA Lecha Poznań. Celem wyjazdu było krzewienie zainteresowania piłką nożną oraz integracja uczniów. Po przyjeździe na stadion udaliśmy się w pierwszej kolejności do sklepu sportowego Lecha Poznań, gdzie dzieci zakupiły pamiątkowe gadżety, po czym wraz z przewodnikiem przenieśliśmy się w niezwykłą podróż po stadionowym zakamarkach. Zobaczyliśmy Salę Konferencyjną, gdzie przez chwilę każdy z uczniów mógł zasiąść w miejscach, gdzie najlepsi piłkarze odpowiadają na pytania dziennikarzy. Następnie zwiedziliśmy Salę Legend, Szatnię Gości, Trybunę Prasową oraz Lożę Prezydencką. Uczestnicy mieli także okazję obejrzeć stadion z poziomu murawy, jak również zasiąść w ławkach rezerwowych piłkarzy. Podczas zwiedzania stadionowych trybun dzieci przyglądały się treningowi piłkarzy „Kolejorza”, który odbywał się na stadionowych boiskach treningowych. Zwieńczeniem wyjazdu pełnego pozytywnych emocji i wrażeń było wykonanie pamiątkowego zdjęcia przy Lokomotywie Lecha Poznań, która jest symbolem kolejarskiej tradycji klubu „niebiesko-białych”.
                                                                                                 U. Estkowska-Maćkowiak, M. Malinowska, M. Radomski