TURNIEJ UKŁADANIA PUZZLI w oddziale przedszkolnym

135Dnia 30.10.2017 r.  w klasie 0A i 0B odbył się Turniej układania puzzli. Turniej miał na celu popularyzację układania puzzli jako ciekawej i miłej zabawy oraz  integrację dzieci poprzez udział we wspólnym układaniu . Dzieciom oprócz zdrowej rywalizacji towarzyszyła świetna zabawa. Puzzle uczą wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na zadaniu, ćwiczą także precyzję ruchów i współpracy. Przede wszystkim jednak rozwijają spostrzegawczość oraz analizę i syntezę wzrokową. Dzieci losowały numery stolików, na których znajdowały się puzzle i w 3-osobowych zespołach układały wspólnie integrując się i współpracując ze sobą. Uczestnicy byli uśmiechnięci, zadowoleni i chętni do następnych zmagań. Okazało się, że wokół nas jest wielu „puzzlomaniaków”.

Monika Czechowska