Wieczornica z okazji Dnia Papieskiego

W dniu 15 października bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Paczkowie, licznie przybyli goście wzięli udział w corocznie przygotowywanej przez społeczność szkolną Wieczornicy ku czci Patrona Szkoły  św. Jana Pawła II. Wśród zaproszonych gości był ks. Proboszcz Ireneusz Rachwalski oraz ks.  Krystian Sammler, który podkreślił, że pamięć o Janie Pawle II jest żywa właśnie dzięki takim inicjatywom.  Wiele ciepłych słów pod adresem naszej  Szkoły padło z ust  pani Barbary Grochal, która reprezentowała Hospicjum Palium w Poznaniu, w tym bowiem roku obchodzimy 5-lecie współpracy. Działalność na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej, w chorobie pielęgnuje nasze człowieczeństwo a najmłodsze pokolenie uczy empatii i  wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Po raz kolejny, dzięki hojności przybyłych osób, udało nam się zebrać fundusze, które przekazaliśmy na rzecz podopiecznych Hospicjum. Uczniowie, recytując, śpiewając i  grając role w scenkach, którymi przeplatane były fragmenty koncertu, wykazali się artyzmem. Młodzi artyści, wolontariusze  przykuli  uwagę widzów, tworząc niezwykły spektakl, zmuszający odbiorców do refleksji, zadumy. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem i pod bacznym okiem p. Iwony Kubiak oraz p. Bartosza Piłata wprawili słuchaczy w nastrój charakterystyczny tylko dla tego Wieczoru.

Wszystkim, którzy przyczynili się do wyjątkowości niedzielnego popołudnia, bardzo serdecznie dziękujemy.

                                                            Dorota Jagielska-Ryszczyńska