Wycieczka rowerowa klas Va i Vb

W dniu 20 września 2017r. uczniowie klasy Va i Vb uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Swarzędza przez Sarbinowo, Uzarzewo, Gortatowo i Gruszczyn. Pokonaliśmy 28 km. Po drodze poznaliśmy ciekawostki dotyczące rozlewiska Cybiny, mogliśmy spojrzeć na Swarzędz z drugiej strony jeziora. W skateparku uczniowie wykazali się dużą sprawnością w jeździe na rowerze. Wycieczka pozwoliła uczniom zastosować wiedzę zdobytą na zajęciach technicznych w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego, szczególnie zasad poruszania się kolumny rowerzystów. Wszyscy uczniowie doskonale byli przygotowani do wyjazdu: mieli właściwie wyposażony rower i odpowiedni strój prawdziwego rowerzysty, dzielnie zmagali się z różnymi trudnościami. Wszyscy zadowoleni, planują kolejne wyjazdy.Bardzo dziękuję wszystkim opiekunom wycieczki.

Anna Prządak