Szkoła w Paczkowie – SZKOŁĄ Z KLASĄ !!!

Miło jest nam poinformować, że Szkoła im. św. Jana Pawła II w Paczkowie uzyskała certyfikat „Szkoły z Klasą”.  certyfikat – SZKOŁA Z KLASĄ   „Szkoła z klasą” jest ogólnopolską akcją edukacyjną organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Gazetę Wyborczą. Program wspierają także Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Agory. Aby zdobyć powyższe wyróżnienie, szkoła w ciągu ostatniego roku szkolnego musiała podjąć szereg działań, zmierzających do poprawy w trzech obszarach: komunikacji, infrastruktury oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy z uczniem. Wprowadziliśmy wiele zmian, uwzględniając propozycję rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Na początku zeszłego roku szkolnego, wśród społeczności szkolnej została przeprowadzona anonimowa ankieta, której celem było uzyskanie informacji o naszej szkole, co się w niej podoba, a co należałoby zmienić? Dzięki zebranym opiniom w szkole m.in. pojawiły się dystrybutory z wodą dla uczniów, wybudowany została dodatkowy chodnik przed szkołą, poprawiający bezpieczeństwo uczniów, nauczyciele wzięli udział w licznych szkoleniach, powstała nowa, czytelniejsza strona internetowa szkoły. W najbliższym czasie mamy zamiar stworzyć przytulny kącik dla uczniów z kanapami, gdzie będą mogli miło spędzać czas między lekcjami. Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie, cenne uwagi, wsparcie oraz pomoc w realizacji pomysłów.
Agnieszka Łuszczek