Wycieczka klasy 2a sportowej

W dniach 13. 06. 2016 – 14. 06. 2016 uczniowie klasy 2a sportowej wraz z opiekunami pojechali na dwudniową wycieczkę do Łężeczek, malowniczej wioski położonej w lesie nad jeziorem. Wyjazd miał charakter rekreacyjno – edukacyjno – integracyjny. Poza uczestniczeniem w licznych grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu udaliśmy się na dłuższy spacer nad jezioro, a wieczorem poszliśmy na pływalnię, by spożytkować nadmiar swojej energii. Drugiego dnia pojechaliśmy do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, gdzie mogliśmy zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać warsztaty ginących zawodów: kowala, garncarza, bartnika, pracza, bednarza czy szewca. Mieliśmy okazję przyglądać się procesowi wyrabiania masła, jak również uczestniczyliśmy w samodzielnym wyrabianiu świec z prawdziwego wosku pszczelego. Zasiedliśmy także w sali lekcyjnej z ławkami oraz przyrządami sprzed lat. Powróciliśmy wieczorem do Paczkowa zadowoleni i pełni wrażeń oraz z uśmiechami na twarzach. Z całą pewnością wspólny wyjazd jeszcze bardziej zintegrował zespół klasowy.

                                                                Maja Juchacz, Mateusz Radomski